Joga a figura

Idealnym, bo zdrowym i wyłącznie pełnym pozytywnych właściwości sposobem na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej jest joga. Ćwiczenia tej kategorii wiążą się z obniżeniem poziomu zestresowania, niwelowaniem wszelkich lęków i niepokojów, zmniejszeniem depresji i stanów ogólnego przygnębienia oraz poprawą ciśnienia krwi. Co więcej, joga jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybko schudnąć.

O świetnym działaniu takiego typu gimnastyki nie trzeba zbyt wiele mówić, bo chyba każdy się zgodzi, że codzienny trening wiąże się jedynie z szeregiem przeróżnych pozytywów. Warto jednak wiedzieć, że joga to nie jest jedynie zestaw ciężkich do wykonania pozycji, które wymagają niebywałej giętkości. Wiele z póz jest prostych do zrobienia. Dzięki systematycznemu ćwiczeniu jogi możliwe jest uelastycznienie całej naszej sylwetki i jej wzmocnienie. Organizm przyzwyczaja się do ciągłych ćwiczeń, dlatego też nie ma kłopotu z prawidłową pracą jelit i ich należytą perystaltyką.

Dodatkowo joga umożliwia korygowanie postawy. Stajemy się bardziej wyprostowani, chodzimy z wypiętą piersią i wysoko podniesioną głową. Niegarbienie się natomiast często jest wystarczające do tego, aby pozbyć się nieestetycznej oponki, na przykład na brzuchu. Czasem to właśnie zwyczajnie nieodpowiednia postawa jest winna fałdkom w dolnych partiach ciała a nie nadmiar tkanki tłuszczowej. Nie da się także ukryć, że joga jest zestawem ćwiczeń opierających się na rozciąganiu ciała, na jego uelastycznianiu oraz na zgięciach. Wszystko to powoduje spalanie kalorii, więc automatycznie pozbywamy się wszelkiego nadmiaru tłuszczu.

Do podstawowych figur, jakie są wykonywane w jodze zalicza się między innymi pozycje kruk, wojownik bądź krzesło. Nie trzeba mieć rewelacyjnej kondycji, by je zrobić. Wystarczy tylko trochę chęci i oczywiście determinacja w codziennej gimnastyce.

Zdjęcia

Załączniki

dobrafigura.com.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.