Jak zrzucić wagę po porodzie?

Każda kobiet indywidualnie znosi ciążę. Jedne nie tyją za dużo, a jedynie robi im się estetyczny brzuszek ciążowy, a drugie wręcz przeciwnie – pomimo kontrolowania się z tym, co jedzą i tak przybierają na wadze. Tak jak w czasie tych dziewięciu miesięcy bycia w stanie błogosławionym niewiele można zdziałać, aby nie zaszkodzić dziecku, tak bezpośrednio po porodzie już warto zacząć coś robić.

Nieważne w zasadzie czy planujemy zrzucić 10, 20 czy 40 kilogramów. Zawsze potrzebna jest silna motywacja, chęć i determinacja. Bez wytrwałości i konsekwencji nie uzyskamy spodziewanych efektów. Pytanie tylko – w jaki sposób zabrać się za zrzucanie nadbagażu? Po pierwsze właściwe nastawienie. Konieczny jest czas na to, żeby pojawiły się jakieś wyraźnie widoczne zmiany. Nie dajmy się zatem nabrać na zwodnicze i oszukańcze produkty, jakie rzekomo mają dać rewelacyjne rezultaty po paru zastosowaniach. Nic bardziej mylnego. Zdrowe odchudzanie, które gwarantuje zadowalające wyniki i które nie wywołuje późniejszego efektu jojo, powinno się opierać na rozsądku i cierpliwości.

Warto, aby nie tylko uzależniać swój powrót do dawnej sylwetki od ograniczenia jedzenia, ale także, żeby wprowadzić do swojego codziennego życia regularne ćwiczenia. Dzięki nim spalimy tkankę tłuszczową szybciej, a ponadto naturalniej. Nie będziemy musiały tracić horrendalnych sum pieniężnych czy to na preparaty odchudzające, czy też na różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji skóry, bowiem to właśnie gimnastyką poprawimy jędrność ciała. Jeżeli jednak nie potrafimy ćwiczyć w pojedynkę, wybierzmy się na siłownię. Karnet zdyscyplinuje nas do częstego uczęszczania na zajęcia. Co więcej, nie będzie także problemu z tym, aby w razie potrzeby podpytać trenera czy instruktora fitnessu o to czy poszczególne zestawy ćwiczeń wykonujemy prawidłowo.

Niestety przy szybkim zrzuceniu zbędnych kilogramów wiele pan wychodzi z założenia, że łatwo przyszło i łatwo poszło, więc bez wyrzutów sumienia popuszcza sobie pasa i ponownie się zajada smakołykami, wierząc, że skoro raz udało się jej z powodzeniem schudnąć, to tak samo będzie ponownie. Niestety nie zawsze to tak działa, czasami ciężka praca, która zostaje szybko zmarnowana prowadzi do efektu jojo czyli powrotu dawnej wagi ze zdwojoną siłą. Jest to przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia, nie mówiąc już nawet o tym, jak wygląda nasze zmęczone ciało, pełne rozstępów czy nieestetycznej pomarańczowej skórki zwanej cellulitem.

W diecie liczy się zatem zdrowy rozsądek, umiar, cierpliwość, odpowiedzialność i wytrwałość w dążeniu do obranego celu, a tylko wtedy uzyskane rezultaty będą trwałe i będziemy mogli się nimi cieszyć przez dłuższy czas. Poprawimy tym samym także nasz metabolizm, usprawniając przemianę materii. Lepiej będą prezentowały się włosy i paznokcie. Bez wątpienia dobre odchudzanie, bez oszukiwania organizmu i wywoływania w nim niepotrzebnej rewolucji sprzyja też utrzymaniu organizmu we właściwej formie.

Zdjęcia

Załączniki

dobrafigura.com.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.