Odtrucie organizmu - pierwszy krok do odchudzania

Złe nawyki żywieniowe to podstawa do nadwagi. Nawet, jeśli kontrolujemy się pod względem ilości przyswajanego co dzień pokarmu, nie zawsze skutkuje to utrzymaniem prawidłowej wagi ciała. Atrakcyjna sylwetka gwarantowana jest nie tyle przez racjonalne porcje dostarczane naszemu organizmowi, ale zwłaszcza przez jakość produktów, na jakie się decydujemy przy komponowaniu stałego jadłospisu. Niestety jednak współczesny człowiek, zaganiany, zapracowany oraz zestresowany, nie ma często czasu na to, aby stać w kuchni i pichcić zdrowe potrawy. Wielu idzie na łatwiznę i ląduje w popularnych barach z fast foodami.

W związku z zaledwie kilkoma wizytami w restauracjach z tak zwanym śmieciowym jedzeniem określanym powszechnie angielskim sformułowaniem junk food, możemy w ogromnym stopniu zanieczyścić nasz organizm. By przywrócić pracę poszczególnych narządów wewnętrznych do normy, warto raz na jakiś czas zdecydować się na proces odtrucia. Przeprowadzić go możemy natomiast na kilka sposobów. Wybór określonego uzależniony jest natomiast od paru istotnych czynników takich jak przykładowo nasza kondycja zdrowotna i to na ile możemy sobie w związku ze stanem zdrowia pozwolić, ewentualne alergie na określone produkty żywnościowe czy też prowadzony tryb życia. Toksyny da się łatwo wyeliminować poprzez klasyczne głodówki. By się na nie zdecydować, warto jednak uświadomić sobie, że powinny one być nie dłuższe niż jeden, dwa dni. Są dla organizmu bardzo wyczerpujące, więc w tej kwestii nie możemy ryzykować. Przy odstawieniu pokarmów nie rezygnujemy z kolei z płynów. Patrzmy natomiast na to, co przyswajamy, bowiem nie może to być napój słodzony czy imitujący sok, tani nektar bazujący na serii środków chemicznych poprawiających smak. Najlepsza okaże się woda oraz przecierowe soki, które będą pozbawione wszelkich pustych kalorii i konserwantów. Taka kuracja jest bardzo prosta do przeprowadzenia, ale wywołuje szybkie uczucie zmęczenia, więc dobrze jest się do niej odpowiednio przygotować, a mianowicie wziąć urlop w pracy, gdyż ciężko przy niejedzeniu z koncentracją. Nie jest także wskazane przeprowadzanie kuracji odtruwających w momencie życia wiążącym się z silnym stresem, na przykład u młodzieży w okresie sesji czy też przed zmianą miejsca pracy przez osobę dorosłą. Zanim podejmiemy się oczyszczania, powinniśmy skonsultować się z naszym lekarzem pierwszego kontaktu. Nie każdy ma sposobność ze względu na swój stan zdrowia podjąć się odtruwania organizmu poprzez głodówki.

Dla ludzi na co dzień odżywiających się źle, swego rodzaju postępem żywieniowym będzie kilka dni rezygnacji z dotychczasowych używek, na przykład spożywanej w nadmiarze kawy, mocnej, czarnej herbaty czy też niezdrowych potraw. Oczyszczenie przyniesie też parę dób bez pikanterii, soli oraz papierosów. Raz na jakiś czas warto także zupełnie wyeliminować ze swego codziennego menu tłuste mięsa i przekąski. W przypadku takiego odtruwania organizmu proces usuwania toksyn możemy przeciągnąć nawet do dwóch tygodni. Dlaczego akurat taki okres? Otóż nie wpłynie to z pewnością negatywnie na nasze ogólne samopoczucie czy stan zdrowotny tak jak przy głodówkach, a być może po pół miesiąca rygorystycznego trzymania się zasad racjonalnego odżywiania i rezygnacji z używek uda nam się pozbyć złych przyzwyczajeń na stałe. Badania naukowe wykazują bowiem, że właśnie po około czternastu dniach u przeciętnego konsumenta zmuszającego się początkowo do prowadzenia wartościowej diety, wchodzą w krew prawidłowe i wskazane nawyki.

Popularną formą oczyszczania organizmu jest przejście na kurację odtruwającą, opierającą się na bogactwie warzyw i owoców. Podobnie jak i przy głodówkach, w tym przypadku również obowiązują pewne limity, a dokładniej nie wolno przesadzać z tymi produktami, bowiem zbyt wiele witamin prowadzi często do alergii i uczuleń oraz zakwaszenia organizmu. W związku z tym, dieta warzywno-owocowa nie powinna być dłuższa niż pięć dni. Jeszcze innym sposobem jest z kolei postawienie na suplementację w postaci tabletek, które mają oczyścić z toksyn, ale warto pamiętać, że nie działają one same w sobie, lecz muszą być uzupełnieniem zbalansowanego menu, jakie sobie zaserwujemy na czas odtruwania. Polecane są obecnie zwłaszcza tabletki Acai Berry 900. Są one środkami regenerującymi, oczyszczającymi i przyspieszającymi procesy przemiany materii. Dzięki temu łatwiej z ich udziałem spalić tkankę tłuszczową. Z takimi specyfikami warto jednak obchodzić się ostrożnie, by nie narobić więcej szkód niż pożytku.

Zdjęcia

Załączniki

dobrafigura.com.pl © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.