Ekstrakty z cytrusów skuteczne w walce z nadwagą?

Odchudzanie wcale nie musi być katowaniem organizmu tak, jak często wydaje się to wielu podejmującym walkę z nadwagą. Zbędne kilogramy można zrzucić bez nieprzyjemnego i niezdrowego głodzenia się. Wystarczy jedynie zwrócić uwagę dokładnie na to, co spożywamy każdego dnia. Są bowiem pewne produkty, których w miarę systematyczne jedzenie okazuje się dla zwężania talii niesamowicie pomocne.

Przykładem tak zbawiennego sposobu na redukcję niepotrzebnie nagromadzonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej są cytrusy. Z pewnością jedliśmy je nie raz i to ze smakiem. Są dość charakterystyczne, bo niekiedy mocno kwaśne, ale można natrafić na słodkie odmiany pomarańczy czy mandarynek. Generalnie przy stosowaniu diety nastawionej na zmniejszanie wagi, polecane jest wzbogacenie swego codziennego jadłospisu o wszystko, co pomarańczowe. Przyspiesza to przede wszystkim walkę z zaburzeniami przemiany materii, a co za tym idzie w wyraźnym stopniu powoduje redukcję fałdek, zwłaszcza w okolicy brzucha i boczków.

Spośród wielu rodzajów cytrusów, szczególnie skutecznymi owocami są nie tyle wyżej wspomniane mandarynki, klementynki czy pomarańcze, ale przede wszystkim grejpfruty. O ich niebywale pozytywnym wpływie nie tylko na sam proces odchudzania, ale również na kondycję zdrowotną ogólnie, świadczą wyniki gruntownych badań przeprowadzonych stosunkowo niedawno przez naukowców francuskich. Szczegółowe analizy potwierdziły jednoznacznie, że ekstrakt z czerwonych grejpfrutów, guarany oraz słodkawych smakiem pomarańczy oddziałują na zmniejszenie tkanki tłuszczowej na brzuchu. Eksperyment medyczny polegać miał na przetestowaniu bezpieczeństwa zastosowania w charakteryzowanym tu procesie odchudzania nowoczesnego niegdyś preparatu zwanego Sinetrol-XPur. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się natomiast nic innego, jak po prostu ekstrakt z owoców cytrusowych oraz guarany. Analiza trwała przez równo dwanaście tygodni. W tym czasie zrealizowano metodę podwójnie ślepej próby. Uczestniczyło w badaniach 95 osób, u których wykazano sporą nadwagę. Dokładnie 47 z badanych miało za zadanie przyjmować dwukrotnie powyższy specyfik w dawce 450 mg. Pozostali z kolei otrzymali placebo. Po zmierzeniu obwodów poszczególnych części ciała uczestników spożywających Sinetrol-XPur okazało się, że wymiary bioder oraz talii, a także brzucha były zdecydowanie mniejsze. U tych, którzy brali placebo poprawa w odchudzaniu była nieznaczna. Na tym jednakże pozytywnych wyników medykamentu nie koniec, ponieważ jak się okazało, Sinetrol-Xpur podniósł glutation i dysmutazę ponatlenkową, czyli takie związki, które okazują się niesamowicie skuteczne w zmaganiu się z wolnymi rodnikami. Co również niezwykle istotne, przez cały okres dwunastu tygodni suplementacja nie wywołała skutków ubocznych.

Zdjęcia

Załączniki

dobrafigura.com.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.